Rezervovat schůzku

Rezervujte si schůzku na prodejně

img
Jemný dotek kůže...
img
Postele, kterým neodoláte..
img
Sedačky nejen pro mladé..

Jak vybrat správnou postel?

Dominantu každé ložnice tvoří zcela jistě postel. Je to kus nábytku, na kterém člověk stráví více než jednu třetinu svého života a proto by při jejím výběru měl hodnotit nejen její vzhled, ale především materiál a jeho zpracování.

Důležitým kritériem je také její rozměr. Postele z masivu značky MONTERO mají v nabídce širokou škálu rozměrů, takže si vyberete od jednolůžka či 1,5lůžka po klasické dvojlůžko, čili manželskou postel. Naleznete zde i prodloužené varianty, tzn. klasických 200 cm, a dále pak prodloužené 210 a 220 cm. To jistě ocení lidé vyššího vzrůstu.V kolekci postelí z masivu značky MONTERO naleznete postele jak s hlavovým a nožním čelem různých tvarů, tak klasickou válendu. Jinak řečeno u nás si zákazník může vybrat z 23 různých postelí. K tomu připočtěme 18 různých barevných odstínů lakování nebo lakování/moření a 12 odstínů olejované povrchové úpravy.

Při výběru postele je také důležité zaměřit se na volbu správné matrace a roštu. Zde je namístě doporučit návštěvu našich firemních prodejen v Průhonicích u Prahy nebo Krucemburku u Havlíčkova Brodu, kde si můžete osobně každou matraci a její snímatelný a pratelný potah vyzkoušet. Můžete si zde prohlédnout a vyzkoušet i zcela novou kolekci luxusních matrací s jádrem vysokým 30 cm.

Otázky, na které je nutné si odpovědět při výběru postele?

  • Jaké rozměry by měla mít postel?
  • Proč postel z masivu?
  • Designové hledisko - tvar rámu postele a barevné provedení?
  • Postele s úložným prostorem?

Jaké rozměry by měla mít postel?

Hlavními kritérii pro výběru postele byly, jsou a budou tělesná konstituce, věk a fyzická kondice uživatele postele. Dále pak velikost místnosti, ve které bude postel umístěna.

Postele z masivu značky MONTERO jsou vyráběny v šířkách 90, 120, 140, 160, 180 a 200 cm, proto si bez problémů vyberete tu, která Vám nejvíc vyhovuje. Nezapomeňte, že dostatečně široká ložní plocha znamená větší komfort při spaní. To samé platí i pro délku postele. Jak jsme se v úvodu již zmínili, celomasivní postele značky MONTERO jsou vyráběny ve třech délkách – 200, 210, 220 cm. Při volbě délky postele připočtěte k výšce uživatele cca 15-20 cm.

Kombinace vyráběných šířek a délek postelí značky Montero umožňuje vybrat si postel přesně do vaší ložnice. Nezapomeňte však nechat dostatečně široký průchod mezi postelí a zdí nebo dalším nábytkem. Nejlépe alespoň 60 cm.

Nezanedbatelným faktorem při výběru postele je i výška ložné plochy. Pohodlné vstávání umožní tři vyšky uložení postelového roštu a matrace. Tuto výšku lze kdykoliv změnit.

K postelím je dodávána celá řada matrací, ze kterých si vyberu i ti nejnáročnější zákazníci. 

Proč postel z masivu?

Jistě se ptáte, co je na postelích z dubového nebo bukového masivu tak zvláštního? Co mohou nabídnout jiného a proč jsou tou nejlepší volbou?

Vyrábí se mnoho kvalitních postelí z nejrůznějších materiálů, ale jen postele z bukového nebo dubového masivu přispívají k přenosu pozitivní energie na člověka z vnímání dřeva.  Masivní dubové nebo bukové dřevo, jinak řečeno tvrdé dřevo, je výrobci, uživateli a hlavně léty prověřený materiál. Ve spojení s robustní konstrukcí vydrží postel takto sloužit dlouhá léta bez známek poškození. Při výrobě postelí z masivu značky MONTERO je užita poctivá stolařská práce, která zaručuje vysokou kvalitu. Proto je na každý rám postele poskytována 5letá záruka. 

Nezanedbatelným aspektem při výběru postele je na rozdíl od ostatních materiálů, ze kterých jsou jiné postele vyráběny, dřevo, jakožto přírodní materiál, nevylučuje žádné zdravotně závadné látky.

Tvar rámu postele a barevné provedení?

Při tvorbě designu postelí MONTERO jsme využili především nadčasového pojetí, což je výhoda v tom, že nepodléhá momentálním módním trendům a ložnice tak zůstává vkusná, elegantní a moderní po dlouhá léta.

V kolekci celomasivních postelí naleznete postele s nožičkami různých tvarů, s prodlouženým nožním čelem, s uzavřeným úložným prostorem nebo moderní desénové pojetí. Společným jmenovatelem všech postelí jsou zaoblené rohy a hrany pro větší bezpečnost. Bočnice spojující čela postele jsou vyrobeny s dostatečně silné napojované spárovkové desky, která zajišťuje dlouhodobou pevnost konstrukce rámu postele. Na konstrukční pevnost rámu postele dává výrobce 5letou záruku.

Pokud chcete vidět postele ze všech stran a v klidu vašeho domova, podívejte se na videoprezentace masivních postelí, kde uvidíte každou do nejmenších detailů nebo navštivte naše prodejny v Praze Průhonicích - Čestlicích nebo v Krucemburku (Vysočina). 

Co se týká barevnosti, můžete si vybrat z 18 desénů - od bílé až po tmavé odstíny.

Postele s úložným prostorem?

Úložné prostory – alfa – omega každého bytu. I na to výrobce celomasivních postelí MONTERO myslel a přišel hned se 4 variantami.

  • klasická zásuvka pod postel - pro vysunutí do boku (v kombinaci s nočním stolkem STANDA – velmi chytré řešení)
  • úložná vložka - nevyžaduje prostor okolo postele (doporučujeme v kombinaci s výklopným pouzdrem pro lepší manipulaci s postelovým roštem)
  • úložný prostor UNIVERSAL – jedná se o uzavřený úložný prostor s odvětrávacími otvory, který se vsadí do rámu postele. Postel s tímto úložným prostorem nepotřebuje postelový rošt. Na vrchní desku je možno položit rovnou matraci. Úložný prostor UNIVERSAL nabízíme ve dvou provedeních s otevíráním z boku postele nebo od nožního čela.
  • postel s přídomkem LUX (jedná se o postele Dana Lux, Irena Lux, Pavla Lux a Světlana Lux) – zde je úložný prostor pevnou součástí celého rámu postele a tvoří uzavřený prostor pod celou ložnou plochou bez středového rozdělení. Doporučujeme postel vybavit výklopnými pouzdry s lamelovými rošty pro lepší manipulaci.

Jako pomoc s výběrem kvalitní masivní postele, jsme pro Vás připravili seriál "Dobrý tip v nábytku" dostupný na našem Youtube kanálu - www.youtube.com/channel/UC77it3T56Yxd4EHVkyarE7g/

Jak vybrat postel z masivu - https://youtu.be/0g0r9Wh4N0k

Správný rozměr postele - https://youtu.be/mADcOFHDLrU

Výběr kvalitní matrace I. - https://youtu.be/0OZ1pSDy8mg

Výběr kvalitní matrace II. - https://youtu.be/utKk6xoWtGg

Nově si můžete vybrané postele snadno pořídit na našem eshopu www.montero-postele.cz

Přímo od výrobce


Nábytek na míru Virtuální prohlídka - sedací soupravy Virtuální prohlídka - postele