Rezervovat schůzku

Rezervujte si schůzku na prodejně

img
Jemný dotek kůže...
img
Postele, kterým neodoláte..
img
Sedačky nejen pro mladé..

Jak vybírat matraci?

Výběr správné matrace je prvním krokem ke kvalitnímu spánku. Je hodně důvodů, proč se občas špatně vyspíte, nevhodná matrace může být jedním z nich. Není ale nic lehčího než to změnit. Je příjemné budit se každé ráno odpočatý a plný energie.

Při výběru matrace se soustřeďte na několik základních věcí. Je důležité zohlednit zejména tvrdost matrace a hmotnost osoby, pro kterou je matrace určena, zda se jedná o matraci určenou k pravidelnému nebo příležitostnímu užívání. V neposlední řadě myslete i na věk či zdravotní stav.

Tvrdost matrace je jedním z hlavních parametrů výběru vhodné matrace. Ta by neměla být ani příliš měkká, ale ani tvrdá, měla by dokonale podpírat celé tělo. Je dobré si matraci osobně vyzkoušet při nákupu. Páteř musí při ležení zůstat v rovině, když si lehneme na bok, bederní oblast se nesmí příliš propadat, zároveň vás ale matrace nesmí nikde tlačit. Měla by se správně prohýbat jen v místech, kde na ni svou vahou vyvíjíte tlak. Pokud se rozhodujete mezi měkkou a tvrdou matrací, raději volte tvrdší, u té je riziko bolavých zad nižší. S tvrdostí souvisí také tzv. zóny matrací - jsou to oblasti s různou tvrdostí, které slouží k dokonalému přizpůsobení se vašemu tělu.

Přímo od výrobce


Nábytek na míru Virtuální prohlídka - sedací soupravy Virtuální prohlídka - postele